Bře 17, 2019 - Uncategorized    3 komentáře

Únorové zastupitelstvo – dluh po picerii a akce v kulturáku

Dobrý den pane Světlík. Mám na vás dotaz, jak jste to myslel na zastupitelstvu s tím dluhem po picerce. Omlouvám se, ale není mi to jasné. A ještě se chci zeptat, zda se konají nějaké akce v kulturáku. V kalendáři na webovkách Rosic není vůbec nic a mám dojem že tam byl jen ples hasičů a školy. Děkuji.
V. Kratochvílová

3 komentáře

 • Dobrý den paní Kratochvílová, či slečno. Děkuji za Vaše dotazy.
  K tomu prvnímu dotazu ohledně mé připomínky na zastupitelstvu. Zcela evidentně dochází k tomu, že současnému vedení města je úplně šumák něco řešit, jít s někým do sporu. To mne, jako bývalého starostu nemůže nechat klidným, vždy jsem dbal na to, aby byly dluhy vůči městu placeny. Každá smlouva, každá domluva musela být naplněna, to byl pro mne zákon. Teď to vypadá, že je vše jinak, asi z pozice, že z cizího krev neteče a ve vedení města jsou všichni podělaní, že by se mohlo město třeba soudit. Oč jde konkrétně?
  Majitel pizzerie měl smlouvu platnou do 20. 12. 2018. Ve smlouvě byla povinnost, starat se o úklid a otevírání a zavírání veřejných toalet. Rada se rozhodla (to nevím, koho to napadlo, ale bylo rozhodnuto jednomyslně), že Město Rosice, převezme tuto povinnost na sebe. Ale ne od 21. 12. 2018, jak by se dalo čekat, ale už od 1. 12. 2018! To znamená, že rada města zcela bezdůvodně zatížila rozpočet města dalšími výdaji ve výši několika tisíc korun. Jak jsem na to přišel? To jsou obyčejné počty. Ještě za mého starostování jsme změnu v péči o toalety chystali (od 21. 12. 2018!) a osobně jsem navrhnul, aby město s někým z občanů uzavřelo smlouvu na otvírání, zavírání a péči o veřejné toalety za odměnu ve výši 8 000 Kč měsíčně. Jestli je to málo nebo moc, je druhá věc, to teď neřešme. Takže někdo, předpokládejme, dostal odměnu za měsíc prosinec ve výši 8 000 Kč. To je v pořádku. Ale o toalety se měla ještě do 20. 12. 2018 starat přece pizzerie! Dívejte se na to každý jak chcete, ale dle mého názoru vznikla takto městu škoda ve výši nejméně 5 000 Kč! A tuto částku by mělo město požadovat po majiteli bývalé pizzerie.
  Jsem rozčarován z reakcí městských právniček. Paní JUDr. B., která je na každém zasedání zastupitelstva jako právní poradce, prohodila k tomu něco ve smyslu, jako že můžeme být rádi, že nezůstaly po pizzerii ještě větší dluhy, když ta smlouva na pronájem byla tak mizerná. Korunu všemu nasadila paní starostka, kde se ukázalo, že vůbec asi nepochopila, o čem se hovořilo, neboť prohlásila, že přece město nemůže vymáhat nějakou záhadnou částku po pizzerii, když ani nevíme, jaké náklady s tím majitel pizzerie měl. Byl jsem z toho na prášky už na zastupitelstvu, větší blud jsem dlouho neslyšel. Copak toto může říci soudný člověk, navíc s právním vzděláním? Nás přece nemusí zajímat, jaké náklady s veřejnými toaletami měl bývalý pan restauratér, my na korunu přesně víme, o kolik korun navíc jsme museli na údržbu dát my. A o to tu jde, o nic jiného!
  Pokud si někdo myslí, že to tak nechám, je na omylu. Vzpomeňte si, když pan Roman Polák dlužil za nenaplnění smlouvy městu a ručil směnkou, musel zaplatit nakonec tolik, kolik rozhodl soud. Že se tenkrát jednalo o statisíce a dnes jde jen o pouhých pár tisíc, nehraje roli. Smlouvy se mají dodržovat a hlavně se se s veřejnými penězi musí umět hospodařit. Už to vidím, jak se Očaři a jejich příznivci budou na mne zlobit za mé „nemístné“ a současné vedení radnice „dehonestující“ připomínky. Ale nemohu jinak, je to moje povinnost, ostatně tuto povinnost mají všichni zastupitelé a také členové patřičných výborů.
  K druhému dotazu ohledně kulturáku nemohu říct zatím nic nového, chytřejší budu až po valné hromadě, která bude příští týden. Na valné hromadě budu, pokud budu pozván, osobně přítomen, protože do dnešního dne jsem ještě pořád fungující jednatel Cristal s.r.o., vedení město tak nějak asi pozapomnělo, asi pro spoustu dalších povinností, svolat valnou hromadu hned po volbách a vyměnit mne za jiného člena rady. Kterého? Mne se neptejte. Kompetence se už dávno rozdělovaly, ale co se týká Cristalu, to se odsunulo a nic. Podle toho to taky s kulturákem vypadá. A tak zatímco v kulturáku je kulturních akcí poskrovnu, kasino zde skvěle prosperuje. Super, máme být na co v Rosicích hrdí.
  Že jste si paní Kratochvílová všimla, že je kalendář akcí v kulturáku na webových stránkách Rosic, mne překvapuje a děkuji za všímavost, myslím, že to netuší ani současné vedení města, kde jeho zástupce by měl akce do kalendáře ve spolupráci s nájemci pravidelně zadávat.

 • Dobrý den pane ex-starosto Světlíku nebo Matějko? Kolik identit tu máte?

  • Vážená paní, nebo vážený pane Identito, já vím, že máte jistě zájem trochu rozvlnit stojaté vody na tomto blogu, ale je to asi marné. Už zde bylo zveřejněno hodně nesmyslů a dohadů, ale to sa Vám opravdu povedlo. Ale jako konspirační teorie to není špatné. Uvidíme, co na to řekne pan Matějka. Už si dal tentokrát nějakou dlouhou pauzu.

Vložit komentář: