Čvn 10, 2019 - Uncategorized    3 komentáře

(Ne)zachování Bloku bez starostí

Vážený pane Světlíku,
Na úvod bych chtěl předeslat, že jsem se ve Vašem prvním volebním období řadil mezi Vaše podporovatele a příznivce, v tom druhém, i když po určitém váhání, také. Na tomto místě bych se rád vyjádřil k současné katastrofální úrovni příspěvků na nynějším Bloku bez starostí, dříve známém jako Blok starosty, potažmo Blok starostí. Primární myšlenka, se kterou byl blog založen, a která spočívala v informování občanů o dění v Rosicích, se bohužel již dávno vytratila. Nebylo možné nezaregistrovat, že příspěvky dávno pozbyly sebemenší špetky konstruktivity a slouží buď jako prachsprostý prostředek předvolebního boje, nebo jako nástroj očerňování vítězných kandidátů. Nic dalšího příspěvky bohužel neskýtají. Naopak se blog stal prostředkem seberealizace pochybných, vulgárně se vyjadřujících jedinců (napadlo mě pojmenovat je i jinými názvy, ale nechci se snižovat na jejich úroveň) dělajících hanbu soudným obyvatelům Rosic. Současný blog nepředstavuje nic jiného než zvrácené panoptikum rádoby spravedlivých přispěvatelů, kteří neopodstatněnými obviněními a obyčejnými spekulacemi špiní pověst města a jeho občanů. Vždy, když si pročítám Váš blog, žasnu nad tím, jak je možné, že výše uvedení jedinci:
• vědí vše nejlépe,
• mají zaručené informace a
• disponují jasnovideckými schopnostmi?
Je zábavné (nebo spíše smutné!?) sledovat, že tito přispěvatelé ožijí vždy těsně před volbami, kdy se snaží velice průhledným způsobem manipulovat s ostatními čtenáři. V případě, že volby nedopadly podle jejich představ, oblažují čtenáře jednak zaručenými informacemi o (samozřejmě nekalém a nemorálním) povolebním vyjednávání, a jednak o jistojistém budoucím zneužívání majetku města k soukromým účelům nově zvolených radních, zastupitelů a zaměstnanců úřadu.
Těmto přispěvatelům se nicméně zavděčit nelze (druhá věc potom je, proč by se jim vůbec někdo měl chtít zavděčit). Zcela zjevně jim je na obtíž, že občané zvolili kandidáty, kteří to s Rosicemi myslí vážně, a kteří pro ně chtějí něco udělat. Ptám se, co je komu do toho, že někteří z těchto kandidátů mají i prosperující podnikání či mimopolitické aktivity? Nemohu se zbavit smutného dojmu, že závist je všudypřítomná, a že úspěch se zkrátka a dobře neodpouští. Vybízím tyto přispěvatele, ať navrhnou kandidáty, kteří v Rosicích nemají žádné aktivity, a to ani pracovní, ani soukromé. Nebo víte co, raději ne. Reálně totiž hrozí, že by navrhli sami sebe, a co bychom si potom počali s kandidáty, jejichž jediným smyslem života je zamořovat blogy nekonstruktivními, zbytečnými a velice pravděpodobně i záměrně lživými informacemi. Slovo katastrofa by potom dostalo zcela nový význam.
Pane Světlíku, následující odstavec je určen přímo Vám. Zdvořile Vás žádám, abyste se zamyslel nad možností důkladnější cenzury příspěvků, kdy byste na blogu zveřejňoval jen příspěvky konstruktivní a pro město přínosné. V opačném případě nejsem přesvědčen o smysluplnosti jeho fungování, a nabízí se tak otázka, zda by nebylo lepší jej zrušit. Mezi lidmi existuje dost zlé krve i bez toho aniž by bylo nutné tento trend přiživovat slovním odpadem.
Závěrem chci podotknout, že já sám bych do politiky nikdy nevstoupil a obdivuji všechny, kteří se pro tuto cestu rozhodli a chtějí tak aktivně ovlivňovat dění v Rosicích. Málokdo si totiž uvědomuje, že to dělají na úkor svého času a své pověsti.
S přáním všeho dobrého
Tomáš Urbanovský st.

3 komentáře

 • Vážený pane Urbanovský, také vám se omlouvám, za opožděné zveřejnění Vašeho příspěvku. Chci vám za něj velmi poděkovat, i když mi dal velmi „zabrat“. Přiznám se, že jsem už dlouho nečetl nic tak dobře napsaného, myslím především co se týká obsahu. I proto jsem ho četl nejméně 4x. Naprosto s Vámi souhlasím, i když ne úplně ve všem. Ale to je normální, když lidé mají odlišné názory. Třeba na to, že si kandidáti na vedení města mohou dělat své aktivity, jaké chtějí. To přece možné není a jestli je někomu trnem v oku, že uvolněný zastupitel podniká, pak proč to nezveřejnit? Na tom přece nic není, vyjádřit svůj názor. Ten můj je jasný, třeba ten, že pokud někdo chce DOBŘE pracovat jako uvolněný zastupitel, nemůže sedět na dvou židlích. Taky jsem to skoro dva roky zkusil a hlavně díky nestíhání jednoho ani druhého a také pomlouvačné kampani jsem s podnikáním v cestovním ruchu raději skončil. Udělal jsem dobře. Uvolněný starosta a místostarosta mají tolik práce, že jim na další aktivity nemůže zůstávat čas. Navíc jsou za nikdy nekončící povinnosti stědře odměněni. Za to, že se budou věnovat komunální politice 24 hodin denně! Tady není osmihodinová pracovní doba, jak v zaměstnání. A pokud se podnikatelská aktivita proplétá s funkcí na radnici. To je hodně rozporuplné. Proto asi někteří lidé v Rosicích i okolí mají na současné vedení města jiný názor, než voliči, co jim dali hlasy. Do Rosy psát nemohou, na fejsbůku Rosice našima očima jim to taky nikdo neschválí, tak využívají právě můj blog, možná píší i jinam.
  Cenzurovat texty nechci. Vždy jsem si stál za slibem, že zveřejním vše, pokud to není vulgární. A pokud jste byl čtenářem blogu, některé zveřejněné příspěvky mi zrovna neprospěly. Přesto jsem je zveřejnil. Ostatně, mne vždycky odpůrci a a jejich místy zcestné názory přímo nabíjeli energií.
  Ne všechny informace tady na blogu jsou lživé. Sám někdy žasnu nad tím, jak rychle se zpráva z radnice dostaly na veřejnost a co všechno lidé vědí. Za zamyšlení stojí třeba častý autor příspěvků na blogu pan Matějka. Vůbec netuším, kdo to je, kde bere své informace, které, jak počítám, z cca 90% jsou pravdivé.
  Ještě jednou děkuji za Váš příspěvek a snad se v mém textu nějak zorientujete. Při srovnání s tím Vaším textem, z toho, jak jsem to napsal já, nemám vůbec dobrý pocit.

 • Dobrý den, již nějaký rok tento blog také sleduji a zcela souhlasím s panem Tomášem Urbanovským st..
  Každý v užším vedení jakékoliv organizace, by měl umět naslouchat, pomáhat, stmelovat a společně se snažit o co nejlepší výsledek, v tomto případě v rozvoji města. Bohužel díky příspěvkům, které se zde objevují, se podněcuje v lidech nevraživost, zloba, pochybnosti a radost z toho, když udělá druhý chybu.
  Dnes je Velký pátek a tak se i já snažím v sobě uklidit, ego zanechat v minulosti, žít ve smíru přítomností a s nadějí ve vše dobré hledět do budoucnosti. Kéž by se mi to dařilo a kéž by se to dařilo i Vám.
  Marta Matoušková

  • Vážená paní Matoušková, s velkým odstupem, za což se omlouvám, reaguji na Váš komentář. Máte pravdu, stejně jako pan Urbanovský, k ničemu to není. Zakopal jsem své ego a věnuji se budoucnosti. Je tolik věcí, které jsem ještě nestihl a teď je ta správná doba, kdy si mohu ještě splnit své sny. zkusil jsem si, jaké to je být dobrovolně nezaměstnaným a tak nějak si vyzkoušet důchod nanečisto. Řeknu Vám, inu není to špatné! Komunální politika mne již přestala zajímat, mandát zastupitele jsem složil, aby mne to nelákalo a hlavně nenervovalo. Nevydržel bych na zastupitelstvu jen tak sedět a mávat rukama, jak většina zastupitelů. Připadal jsem si tam jako exot. Za složení mandátu se svým voličům omlouvám, asi jsem je zklamal, ale osobně si myslím, že je to většině lidí, jak se říká, úplně šumák. Což je dobře, všichni máme, co jsme chtěli. Ať se Vám, paní Matoušková daří a nejen Vám, ale všem, co na blog přispívali. Ještě ho rušit nebudu, třeba se najde nějaké téma, které bude zajímavé, konstruktivní a pro město přínosné.

Vložit komentář: