Bře 6, 2019 - Uncategorized    1 Comment

Uletěly vedení města včely nebo jen zdravý rozum?

To snad není možný! Včelí úly v zámecké zahradě nebudou! Prostě zámeckej pantáta si dupnul a všichni se posr…. No ono to bude jinak. Pěkně na kamošsko, že pane Pexo? Mám dojem, že se včely na zámku řešily už za Světlíka jako starosty. A taky zaplakal nad výdělkem. Nebylo divu, když kastelánovi držel Pexa a Ženožička a další basu.
Že se včely neprosadí, mně bylo jasné už po minulém zastupoitelstvu. Ten včelař sice na zastupitelstvu zkoušel tančit jak trubec na česle, bylo viděl, že je jako včelař i tanečník a herec fakt dobrej, ale s těma tanečkama nemohl uspět. Však nebylo vidět, že by starostka a místostarosta měli hubu od medu. A to asi byla ta základní chyba.
Znovu smekám před mladým panem Vybíralem, kolik času, energie založení včelařského kroužku v SVČ a umístění včelstev v zámeckém parku věnoval. A bylo to k ničemu….. Ale věnoval se tomu, měli by si z něj vzít příklad všichni zastupitelé včetně radních. Bohužel to vypadá, že se nikdo na nic před zastupitelstvem nepodívá a jsou tam jen jako smečka mlčících zombie, kteří odmávají všechno, co se jim jejich soukmenovci z vrchnosti předloží. Kde je zdravý rozum? Je to svinstvo.
Maximálně mne vytočil zastupitel Švihálek. Před lety, když byl v radě města, nenechal kastelána na pokoji, pořád měl snahu ho vyměnit, věděl, že starýho psa….. A najednou, v okamžiku, kdy může zastupitelstvo zcela jasně vznést na správce zámku požadavek včel, úplně otočí. Buď se zbláznil, možná zestárl a nechce si pálit prsty, když to má kastelán za pár. No, spíš to bude ta stranická disciplína, že? Prostě RNO se ve vedení města domluvilo, že včely tlačit proti Pexovi a spol. nebudou (koalice je koalice) a tak to dopadlo. A škodní jsou občané města, jejich děti, turisté a všichni, kdo mají včelky, ty pilné dělnice, rádi.

Matějka

1 Komentář

  • Vážený pane Matějko, tak, jak někdy nemohu s Vámi souhlasit, tak tentokrát musím. Pravda je, že o včelách se rozhodlo již za mého starostování a proto jsem nevěřil ani teď, že by mohlo být umístění včelstev v zámecké zahradě odsouhlaseno. Bohužel vůbec nejde o včely, jde jen o kapric některých zastupitelů, kteří jdou na ruku kastelánovi. To je přece jasné.
    Velmi mne, stejně jako Vás, zklamal v tomto případě přístup Zdeňka Švihálka. Byl to především on, který v mém prvním volebním období, když seděl v radě města, několikrát žádal hlavu kastelána, aby se zámek a dění na něm alespoň trochu rozeběhlo. A najednou stojí na druhé straně. A jeho řeč o tom, že zastupitelstvo nemůže nic nařídit řediteli příspěvkové organizace, že my jako zastupitelé tyto věci můžeme vzít jen na vědomí (tak nějak to řekl na zastupitelstvu v lednu), je hloupost. To bychom neměli jednu mateřskou školu, neměli bychom ve školkách prázdninový provoz, základka by neměla svěřené hřiště u tělocvičny, Technické služby by se nikdy nestaraly o bývalý areál koupaliště. To, co má dělat, jak má fungovat příspěvková organizace, to je jednoznačně v kompetenci zastupitelstva, které na příspěvkovku přenáší přání občanů. Nic víc, nic míň. To, co zaznělo z úst pana Švihálka, byl jen dokonalý alibismus.

Vložit komentář: