Bře 17, 2019 - Uncategorized    2 komentáře

Zavřená dětská hřiště v Rosicích

Kromě průseru s dotacemi zastupitelstvo projednávalo i uzavření dětských hřišť. Pan Vybíral prezentoval (tomu člověkovi já velmi fandím, i když je stále trochu naivní), proč jsou hřiště v „zimním“ období zavřená, když je venku teplo a děcka s rodiči by je mohla využívat. Snažil se dosáhnout toho, což je logické, že když je venku 15 stupňů a svítí slunce, pak je nesmyslné mít hřiště zavřená. Se zlou se potázal. Nic nebude. Prvky se přes zimu opravují, nemáme nikoho, kdo by hřiště otvíral a zavíral, je to nebezpečné, co kdyby se někomu něco stalo. Řád je řád a hotovo. Kdo si to pustí ze záznamu, zjistí, že ve vedení města jsou idioti. Pardon. Ale jinak se to říci nedá. Za Světlíka se sportovalo na Muchomůrce zima nezima a šlo to. Nemám pravdu? Současné vedení města nic pro občany nedělá, hlavně když si rozdělují dotace pro své kamarády (navýšení peněz pro fotbalisty a kuželkáře). Panu Vybíralovi patří poděkování a hlavně mu přeji, aby se nedal otrávit. Ani včelama, jak píšu jinde. To je taky síla.

Matějka

2 komentáře

  • Pane Matějko, opět Vás musím vyzvat, abycste se mírnil ve výrazech. Já vím, že je idiot spisovné slovo, ale ve spojení s vedením města je, prosím, nepoužívejte. Mohu odpovědně říci, že ve vedení města nikdy idioti neseděli. A to ani tehdy, kdy jsem tam seděl já, 🙂
    Víte, ono to chce jen chtít. Nedržet se hesla: „Kdo nic nedělá, nic nepokazí.“ Ano, možná to může někomu připadat jako chyba, že jsem tehdy na přání některých mladých občanů našeho města nechal otevřít hřiště Muchomůrka i mimo jeho provozní dobu, když bylo venku krásně a teplo. Ano, porušil jsem řád hřiště. No a co? Stalo se něco? Přemýšlet nad tím, co by se mohlo všechno stát, jsou jen alibistické kecy. Jako starosta musím činit i rozhodnutí, které předpokládají osobní odpovědnost. Bojím se, že tuto vlastnost a odvahu vlastní odpovědnost přijmout, bohužel, současné vedení, dle jejich argumentací v již hodně věcech, prostě nemá. Proto se hledají důvody, proč nelze hřiště otevřít. Zítra má být skoro 20 stupňů. Hřiště zůstane zavřené?

  • Dostalo se ke mně, že prý se na fejsbůku hojně diskutuje o tématu otvírání a zavírání dětských hřišť. Prý dokonce nějaký všeználek tvrdil, že otvírací dobu musí stanovit Jihomoravský kraj, nebo něco v tom smyslu.
    Jestli je to tak a na fejsu to zaznělo, je to totální hovadina. Ještě aby JmK kecal do obecních záložitostí, ne? Otvírací dobu stanoví řád hřiště a ten vydává rada města. Šmytec. Potud teorie. Prakticky stanoví otvírací dobu ten, co má klíče. 🙂

Vložit komentář: