Bře 6, 2019 - Uncategorized    1 Comment

Jak nové vedení zadrbalo dotaci

Vážení přátelé i nepřátelé blogu bývalého starosty. Nebyl bych to já, abych si nepřihřál polívku když proběhlo minulý týden zase zastupitelstvo. A ne ledajaké! Všem doporučuji shlédnout záznam! Už to začíná! Bylo to přitom rychlé, ale výživné. Skončila doba hájení, či jak se to říká? Jsem z toho ještě plný dojmů, které musím někde ventilovat, s kumpány v hospodě to nemá cenu, těm je všechno jedno, hlavně když bude příště na pivováru chlast za retroceny. Protože tom nechci tady na blogu udělat panu Světlíkovi čurbes posílám dnes několik příspěvků s různými tématy, která zastupitelstvo projednávalo a která by se mohla probrat i tady.

Stěžejním tématem je megaprůser nového vedení radnice, které díky své blbosti zadrbalo státní dotace. Sice dobře nechápu, jak jste na to pane Světlík došel, ale všechna čest. Všimnout si, že město zažádalo o dotaci, která neexistuje, to byl husarský kousek. To nemohlo snad být z vaší hlavy, ne? Že by nějakej poradce? Ven s tím, jsem napnutej, jak kšandy!

Pro ty, kteří se nechtějí dívat na záznam na tuberáku, jen v krátkosti. Vedení svolalo na konec ledna speciálně zastupitelstvo, aby se mohlo přijmout narychlo usnesení, že si město zažádá o dvě dotace. Super nápad. Jenže se starostka tak nějak vyflákla trošku zkontrolovat, co vlastně předkládá ke schválení a předtsvte si, že usnesení bylo úplně na jinou dotaci, než se pak požádalo. A Světlík si toho všiml a hodil vedení do ksichtu, že jsou k ničemu, když ani neví, co mají schvalovat. No, vyšlo mu to, seděli tam jako zařezaní, jen Volánek se pokusil o vtip. Ha, ha! Asi má na ministerstvu novou známost. Dle mého názoru a asi nebudu sám, když řeknu, že je to na rezignaci vedení. Dotace totiž tím pádem nebude, občané Husovy čtvrti se budou brodit blátem a děcka si na školním hřišti taky nezahrají. Škoda je jasná a vyčíslitelná. Jenže rezignace se teď za chyby nenosí, je jiná doba, nikdo nenese za nic odpovědnost. Jen jestli to půjde takto dál, potěš nás, rosičáky, pánbu.
Víte jak to skončí? Však znáte starostku i místostarostu, ne? Já nic, já muzikant, ty zas právník. Bude se hledat oběť! A víte kdo bude tou obětí? Bude jich víc. Na takový průser musí být víc lidí, to dá rozum. Nechci být prorokem, ale vedení města to hodí na ty dva chudáky, co žádost připravovali. To je jasné. Taky v tom vykoupou právničku města, však je měla na to upozornit. Taky sekretářka a zapisovatelka na zastupitelstvu v tom jede. Jen hlavně, že vedení a vlastně celá rada budou z obliga. Tak to teď chodí. Máte na to stejný názor? A co vy, bývalý starosto? Přibližte nám to. Vy za to ten průser můžete hlavně. Kdybyste o tom nežvanil, žádný průser by nebyl. A když už, tak jste s tím měl přijít za vedením města sám a hlavně včas, jak podotkla trefně starostka. Fakt je dobrá! To by blbého nenapadlo.

Matějka

1 Komentář

 • Vážený pane Matějko, ono to není zas tak horké, jak to vidíte. Nikdo nic nedrbal. Je „zadrbat“ sprosté slovo? Lze ho nahradit jiným, slušnějším. Ale není třeba, nikdo nic nepokazil. Tedy skoro.
  Svým vystoupením na zastupitelstvu jsem naštval hodně lidí. Jako, že je to ode mne naschvál novému vedení města. Ale od toho sedíme v zastupitelstvu, abychom na chyby upozorňovali, ne? Dovedete si představit, že bych takovou krpu udělal já, když jsem byl starostou? To by hnutí ANO svolalo i tiskovou konferenci a v médiích by se psalo, jak jsem připravil město o miliony.
  Trochu mne podceňujete, pane Matějko, já opravdu na to pochybení došel sám. Bohužel nemám už k ruce ansámbl úředníků a dalších zaměstnanců, kteří by mi pomáhali, kde mohli. Je to ale jednoduché, stačí se odpovědně připravovat na jednání zastupitelstva. Myslíte, že by třeba Petr Vybíral přišel na další chybu ohledně prodeje pozemku, co nebyl města, náhodou? Stejně tak na chybu ohledně špatného lednového usnesení k oběma dotacím jsem došel jednoduše při studiu materiálů do zastupitelstva. Mohl na to přijít kdokoliv ze zastupitelů, kdyby se lépe připravovali a slepě nevěřili všemu, co se jim předloží a pak to odmávli. A bylo by to včas a mohlo se chybě ještě zabránit. Vím, oproti jiným mám nesmírnou výhodu ve zkušenostech. Po tom, co se nám do rady několikrát snažil jeden z úředníků zcela záměrně podstrčit usnesení, která by nám velmi zkomplikovala život na radnici, vždy jsem si je kontroloval a prověřoval. Také v dotačních titulech ještě mám trochu přehled. A když vím, že jsme příliš velké město na to, abychom v minulosti mohli čerpat z programu Pro rozvoj venkova, je to podivné, že to teď lze.
  Někteří lidé mi nadávají, že kvůli mě nedostane město dotaci. To je hloupost. Žádost byla jistě podána v pořádku a včas, jen ono USNESENÍ bylo špatně. A to je jen jakýsi překlep, který se dá jednoduše napravit a doplnit, aby to bylo správně. Na získání dotace mít vliv asi nebude.
  Co je horší, je můj osobní pocit, že současné vedení dokáže předložit zastupitelstvu zcela špatné návrhy usnesení a zastupitelé je dokáží bez diskuze odsouhlasit. Kdyby „majetkový výbor“ doporučil prodej jednoho z pozemků, co byly nachystány na únorové zastupitelstvo, mohli zastupitelé odsouhlasit prodej i majetku kraje. Usnesení bylo připraveno. Bezva, co? Kdo za to může?
  Máte pravdu, pane Matějko, odpovědnost za tyto chyby jde vždy za tím, kdo návrh usnesení zastupitelstvu předkládá. A to je jednoznačně paní starostka. Výmluva, že text usnesení napsal někdo jiný a ona to jen podepsala, nemůže obstát. Holt se této mravenčí práci a kontrole musí paní starostka věnovat víc, než si možná myslela. Chyby děláme všichni, ale co je moc, to je moc. Pokud se teď hledá oběť někde jinde, a podle zpráv, co mám z radnice, to tak opravdu tak je, je to špatně. Prý za všechno mohou zaměstnanci radnice z dotačního oddělení. To není pravda! Jsou to pilní a svědomití pánové, kteří s usnesením zastupitelstva nemají nic společného a svoji práci dělají roky, jak nejlépe umějí. A jestli se, jak mi někteří občané sdělili, má navíc projevit chyba vedení v jednom následném výběrovém řízení, pak je to smutná tragedie v režii vedení města.

Vložit komentář: